יהודית ועופר זנדאני פותחים את ליבם ואת ביתם לחיילים בודדים

כתבתו של דן לביא בעיתון "ישראל היום" 4/5/2020:

 

אימצו 12 חיילים בודדים

ההורים המאמצים של החיילים: יהודית ועופר זנדאני חיים כדי להעניק לאחרים •

"מספיק לנו החיוך"

 

יהודית ועופר זנדאני

 

ערך הנתינה זורם בעורקיהם של יהודית ועופר זנדאני, אנשי חינוך המתגוררים בקיבוץ אשדות יעקב שליד טבריה זה 37 שנה, והוא המנחה אותם מדי יום. לאחר שארבעת ילדיהם גדלו ועזבו את הבית, הרגישו השניים שהם רוצים "להעניק למען מישהו אחר", וכך החל, לפני שש שנים, פרויקט האימוץ של חיילים בודדים. כיום השניים מאמצים 12 חיילים בודדים, ועולה חדש נוסף עתיד להתגייס השבוע ולחבור אליהם. 

 

"כשהבנו שילדינו עומדים לפרוש כנפיים ולעזוב את הקן - היה לנו חשוב לעשות למען האחר", מספרת יהודית ל"ישראל היום". "זה החינוך שקיבלנו מהבית. לספק נתינה אינסופית ולא בשביל שום תמורה, מספיק החיוך".

בפועל, כל החיילים מתגוררים בבניין בקיבוץ הסמוך לביתם והם דואגים לכל צורכיהם, מקטן ועד גדול. יהודית מספרת שאפילו לילדיהם הביולוגיים היא ובעלה לא דאגו ככה. "לא פעם הסדרתי את ענייניהם בצבא מול מש"קית הת"ש, בשמחה רבה. הם זקוקים ליד מכוונת".

 

החיילים המאומצים נרגשים למדי בבואם לספר על תחושותיהם; לוחם בגדוד ההנדסה 605 בחטיבה 188, סמל בן לווינגר, מספר: "עליתי לבד מהונגריה והתגייסתי לצבא. אחרי שנה בארץ התגלגלתי והגעתי לקיבוץ אשדות יעקב, שם פגשתי עוד חיילים בודדים כמוני, שסיפרו לי על יהודית ועופר והיחס המדהים שלהם, והחלטתי להיפגש איתם".

 

טוראי יבגני סטפניוק, מפלוגת שמשון בבא"ח כפיר, שעלה לבדו מאוקראינה, מוסיף: "זאת משפחה מגובשת לכל דבר ועניין. הם תמיד שם בשבילי, תמיכה מכל הבחינות. לכולנו מכנה משותף - המשפחה המאמצת ואהבתנו לקיבוץ". 

סמלת ש' חזן, המשרתת ביחידת הקישור לכוחות זרים, שעלתה מניו יורק: "הקשר בינינו - החיילים הבודדים אחד עם השני ועם המשפחה של יהודית - הוא מאוד מיוחד. יהודית היא ממש אמא שנייה שלי". רב"ט סוסה גונזלו, שעלה מארגנטינה ומשרת בבסיס חצרים: "זה המקום הכי טוב בשבילי". 

יהודית מסכמת בסיפוק, "חשוב לי לומר שאם מישהו צריך את העזרה שלנו לפני או אחרי הצבא ורוצה להיות חלק מהקבוצה - נשמח לסייע". 

 

מסמכים מצורפים להודעה זו:

מזכירות הישוב - עודכן ב:02/12/2021
מזכירות הישוב - עודכן ב:02/12/2021
הקליקו לכל הפרטים...
מזכירות הישוב - עודכן ב:02/12/2021
מרכז צעירים עמק הירדן מביא לכם/ן את תכנית "שבילים - לציונות ...
מזכירות הישוב - עודכן ב:01/12/2021
  ...
מזכירות הישוב - עודכן ב:28/11/2021
בימים אלה מעברים מעיינות כנרת פועלת למפות את היזמויות והעסקי...
מזכירות הישוב - עודכן ב:28/11/2021
היי היי, אחרי שבוע מטורף שבו לקחו חלק מעל 200 א.נשים מהעמק ...
מזכירות הישוב - עודכן ב:28/11/2021
שלום רב, מצורף קישור לשאלון שנתון התנועה הקיבוצית לשנ...
מזכירות הישוב - עודכן ב:22/11/2021
12/2021
אנא המתינו טוען לוח אירועים....

טל: מזכירות: 04-6757719 |  אימייל: atar.ki.aim@gmail.com